Skip to content

35 Marshall DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$467,500
Last Sale Date
May 30, 2014

Property Information

Block6006
Lot15.15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,332
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,200
16%
Improvement Value:$373,600
84%
Total Assessment$444,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,919+0.2%
2024$14,892-0.4%
2023$14,954+1.8%
2022$14,683+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$467,500

To:

Sq Ft4,332DeedBook 13764, Page 33212

Property Sale

Sale
$499,000
DeedBook 12854, Page 48467

Property Sale

Sale
$389,205
DeedBook 7564, Page 6375

Property Built

Built

Year Built: 2002