Skip to content

2511 Fire Road #A1Egg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$167,500
Last Sale Date
Jun 5, 2023

Property Information

Block605
Lot12
QualifierC001A
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class10
DescriptionWAREHOUSE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,000
22%
Improvement Value:$120,300
78%
Total Assessment$154,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,175+0.2%
2024$5,166-0.4%
2023$5,188+1.8%
2022$5,093+2.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$167,500

To:

DeedBook 15452, Page 28573

Property Sale

Sale
$130,000

To:

DeedBook 7541, Page 93564

Property Sale

Sale
$200,000

To:

DeedBook 7112, Page 49639

Property Sale

Sale
$2,975,000

To: