Skip to content

2511 Fire Road #B7Egg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Aug 20, 2002

Property Information

Block605
Lot12
QualifierC007B
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
DescriptionWAREHOUSE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,000
31%
Improvement Value:$172,000
69%
Total Assessment$250,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,385+0.2%
2024$8,370-0.4%
2023$8,405+1.8%
2022$8,253+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$280,000

To:

DeedBook 7293, Page 79339