Skip to content

1124 Lakeside DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 2002

Property Information

Block6308
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,374
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,000
41%
Improvement Value:$105,500
59%
Total Assessment$179,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,020+0.2%
2024$6,010+3.9%
2023$5,785+1.9%
2022$5,675+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969