Skip to content

24 Carann LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1996

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Apr 9, 1999

Property Information

Block6312
Lot35
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,918
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,800
35%
Improvement Value:$138,500
65%
Total Assessment$213,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,154+0.2%
2024$7,141-0.4%
2023$7,171+1.8%
2022$7,041+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$160,000

To:

Sq Ft1,918DeedBook 6465, Page 172

Property Built

Built

Year Built: 1996