Skip to content

4 Dina DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1969

Last Sale Price
$256,000
Last Sale Date
Nov 19, 2020

Property Information

Block6312
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23E

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,603
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,800
33%
Improvement Value:$151,800
67%
Total Assessment$226,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,600+0.2%
2024$7,587-0.4%
2023$7,618+29.4%
2022$5,889+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$256,000

To:

Sq Ft1,603DeedBook 14929, Page 4287

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 13712, Page 5944

Property Built

Built

Year Built: 1969