Skip to content

108 Shady Oak DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 2, 2024

Property Information

Block6322
Lot12.11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,518
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,800
22%
Improvement Value:$209,000
78%
Total Assessment$268,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,016+0.2%
2024$8,999-0.4%
2023$9,037+1.8%
2022$8,873+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$296,300
DeedBook 13572, Page 20618

Property Sale

Sale
$52,000
DeedBook 5959, Page 56

Property Built

Built

Year Built: 1996