Skip to content

102 Shady Oak DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1995

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 12, 1999

Property Information

Block6322
Lot12.14
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,957
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,600
28%
Improvement Value:$153,300
72%
Total Assessment$212,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,141+0.2%
2024$7,128-0.4%
2023$7,158+1.8%
2022$7,028+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1995