Skip to content

105 Brettwood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$258,250
Last Sale Date
Dec 29, 2004

Property Information

Block6323
Lot14.02
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,648
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,000
19%
Improvement Value:$232,300
81%
Total Assessment$286,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,603+0.2%
2024$9,585-0.4%
2023$9,625+1.8%
2022$9,451+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$258,250

To:

Sq Ft2,648DeedBook 11945, Page 15016

Property Built

Built

Year Built: 2004