Skip to content

107 Brettwood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$284,401
Last Sale Date
Dec 20, 2004

Property Information

Block6323
Lot14.03
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,668
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,600
21%
Improvement Value:$212,900
79%
Total Assessment$269,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,039+0.2%
2024$9,023-0.4%
2023$9,061+1.8%
2022$8,896+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$284,401

To:

Sq Ft2,668DeedBook 11921, Page 4130

Property Built

Built

Year Built: 2004