Skip to content

109 Brettwood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 3, 2012

Property Information

Block6323
Lot14.04
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,648
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,400
20%
Improvement Value:$232,500
80%
Total Assessment$288,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,690+0.2%
2024$9,672-0.4%
2023$9,713+1.8%
2022$9,537+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$261,900
DeedBook 2004, Page 13564

Property Built

Built

Year Built: 2004