Skip to content

210 Westwood RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$343,354
Last Sale Date
Dec 1, 2004

Property Information

Block6323
Lot14.12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,742
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,000
16%
Improvement Value:$277,700
84%
Total Assessment$331,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,875+0.2%
2024$10,855-0.4%
2023$10,902+1.9%
2022$10,699+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$343,354

To:

Sq Ft3,742DeedBook 11916, Page 2379

Property Built

Built

Year Built: 2004