Skip to content

303 Rosemarie DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1999

Last Sale Price
$181,430
Last Sale Date
Aug 26, 1999

Property Information

Block6402
Lot32.01
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,394
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,800
28%
Improvement Value:$203,000
72%
Total Assessment$282,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,485+0.2%
2024$9,468-0.4%
2023$9,508+1.8%
2022$9,335+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$181,430

To:

Sq Ft2,394DeedBook 6548, Page 66

Property Built

Built

Year Built: 1999