Skip to content

103 Millstone CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$185,291
Last Sale Date
Mar 31, 1998

Property Information

Block6402
Lot44.11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,394
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,600
28%
Improvement Value:$198,100
72%
Total Assessment$276,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,281+0.2%
2024$9,264-0.4%
2023$9,303+1.8%
2022$9,134+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$185,291

To:

Sq Ft2,394DeedBook 6277, Page 255

Property Built

Built

Year Built: 1998