Skip to content

20 Clover Hill CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$214,390
Last Sale Date
Feb 19, 1999

Property Information

Block6402
Lot44.15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,688
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,600
28%
Improvement Value:$212,400
72%
Total Assessment$293,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,827+0.2%
2024$9,810-0.4%
2023$9,851+1.8%
2022$9,672+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$214,390

To:

Sq Ft2,688DeedBook 6440, Page 144

Property Built

Built

Year Built: 1998