Skip to content

44 Clover Hill CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1999

Last Sale Price
$227,545
Last Sale Date
Sep 3, 1999

Property Information

Block6402
Lot44.27
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,580
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,800
27%
Improvement Value:$220,900
73%
Total Assessment$300,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,085+0.2%
2024$10,067-0.4%
2023$10,110+1.8%
2022$9,926+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$227,545

To:

Sq Ft2,580DeedBook 6546, Page 330

Property Built

Built

Year Built: 1999