Skip to content

121 Laquinta DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2022

Last Sale Price
$586,900
Last Sale Date
May 26, 2022

Property Information

Block6601
Lot36.103
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,429
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$136,000
28%
Improvement Value:$349,500
72%
Total Assessment$485,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,284+0.2%
2024$16,255+344.4%
2023$3,658+1.8%
2022$3,591+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$586,900

To:

DeedBook 15275, Page 39144

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$9,494,000

To:

DeedBook 15048, Page 42467