Skip to content

103 Laquinta DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2022

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 30, 2022

Property Information

Block6601
Lot36.112
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description1.5SAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,261
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$135,000
25%
Improvement Value:$410,100
75%
Total Assessment$545,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,283+6.0%
2024$17,256+375.2%
2023$3,631+1.8%
2022$3,565+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$611,985

To:

Sq Ft2,926DeedBook 15299, Page 46545Recorded9/7/2022

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$9,494,000

To:

DeedBook 15048, Page 42467