Skip to content

204 Doral CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2023

Last Sale Price
$599,990
Last Sale Date
Jan 12, 2024

Property Information

Block6601
Lot36.81
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,364
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$136,100
28%
Improvement Value:$344,000
72%
Total Assessment$480,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,103+341.7%
2024$3,646-0.4%
2023$3,661+1.8%
2022$3,595+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$599,990

To:

DeedBook 15547, Page 6086

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$9,494,000

To:

DeedBook 15048, Page 42467