Skip to content

202 Doral CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2023

Owner
---
Last Sale Price
$581,705
Last Sale Date
Jun 16, 2023

Property Information

Block6601
Lot36.83
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,724
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$136,000
26%
Improvement Value:$377,900
74%
Total Assessment$513,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,236+0.2%
2024$17,205+370.4%
2023$3,658+1.8%
2022$3,591+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$581,705
Sq Ft2,724DeedBook 15482, Page 38154Recorded8/31/2023

Property Sale

Sale
$581,705

To:

DeedBook 15482, Page 38154

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$9,494,000

To:

DeedBook 15048, Page 42467