Skip to content

135 Laquinta DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2023

Last Sale Price
$531,225
Last Sale Date
May 3, 2023

Property Information

Block6601
Lot36.96
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description1SAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,762
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$135,000
36%
Improvement Value:$240,100
64%
Total Assessment$375,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,581+0.2%
2024$12,558+245.9%
2023$3,631+1.8%
2022$3,565+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$531,225

To:

Sq Ft1,762DeedBook 15437, Page 23366

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$9,494,000
DeedBook 15048, Page 42467