Skip to content

122 Woodside DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2001

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 2, 2013

Property Information

Block6706
Lot4.26
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,512
Acreage1.79

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,000
29%
Improvement Value:$122,000
71%
Total Assessment$171,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,735+0.2%
2024$5,725-0.4%
2023$5,749+1.8%
2022$5,645+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$138,700
DeedBook 7082, Page 36528

Property Built

Built

Year Built: 2001