Skip to content

404 Boston AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1988

Last Sale Price
$114,500
Last Sale Date
Jul 17, 1998

Property Information

Block6716
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23G

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage984
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,300
44%
Improvement Value:$83,700
56%
Total Assessment$149,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,997+0.2%
2024$4,989-0.4%
2023$5,009+1.8%
2022$4,918+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$114,500

To:

Sq Ft984DeedBook 6358, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1988