Skip to content

603 Nathan LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1980

Last Sale Date
Dec 15, 1992

Property Information

Block7106
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29A

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,455
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,200
37%
Improvement Value:$108,900
63%
Total Assessment$174,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,839+0.2%
2024$5,829-0.4%
2023$5,853+1.8%
2022$5,747+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$2,000
DeedBook 5177, Page 152

Property Built

Built

Year Built: 1980