Skip to content

213 Mitchell DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1965

Last Sale Date
Aug 8, 2019

Property Information

Block7112
Lot10
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24C

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningDVE
Sq Footage1,322
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,800
36%
Improvement Value:$101,200
64%
Total Assessment$159,000

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965