Skip to content

4 Patrician TerraceEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 31, 2013

Property Information

Block7207
Lot22
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24E

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,068
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,200
40%
Improvement Value:$112,800
60%
Total Assessment$187,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,272+0.2%
2024$6,261-0.4%
2023$6,287+1.8%
2022$6,173-5.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975