Skip to content

29 School House RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Jul 19, 2018

Property Information

Block7501
Lot23
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class---
DescriptionGARAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,800
92%
Improvement Value:$5,500
8%
Total Assessment$72,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,425+0.2%
2024$2,421-0.4%
2023$2,431+1.8%
2022$2,387+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0