Skip to content

232 Zion RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1985

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block7501
Lot29
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,470
Acreage13.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,700
57%
Improvement Value:$113,600
43%
Total Assessment$264,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,615+0.2%
2024$8,599-0.4%
2023$8,636+1.9%
2022$8,475+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1985