Skip to content

Pear Street(Block 801 Lot 14)Egg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 6, 2021

Property Information

Block801
Lot14
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8A

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$12,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$426+0.2%
2024$425-0.4%
2023$427+1.8%
2022$419+2.8%
Property History

No events match the selected filters.