Skip to content

100 Hickory StreetEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Oct 4, 2019

Property Information

Block807
Lot25
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8A

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2014$228+3.1%
2013$221+3.0%
2012$215+4.5%
2011$206+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0