Skip to content

1335 Mays Landing S.P.RdEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$112,500
Last Sale Date
Jun 22, 1998

Property Information

Block8301
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,472
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
17%
Improvement Value:$317,300
83%
Total Assessment$382,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,822+0.2%
2024$12,799-0.4%
2023$12,853+1.8%
2022$12,620+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$112,500

To:

Sq Ft3,472DeedBook 6329, Page 158