Skip to content

125 Wharf RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1974

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block8601
Lot24
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,854
Acreage2.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,700
25%
Improvement Value:$128,100
75%
Total Assessment$170,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,729+0.2%
2024$5,718-0.4%
2023$5,742+1.8%
2022$5,638+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974