Skip to content

6641 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Jun 30, 2016

Property Information

Block901
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4G

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage401
Acreage0.97

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$77,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,603+0.2%
2024$2,598-0.4%
2023$2,609+1.8%
2022$2,562+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$220,000

To:

DeedBook 14122, Page 53469

Property Sale

Sale
$43,700
DeedBook 7171, Page 25919