Skip to content

2712 Fire Road(Unit B01)Egg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$36,900
Last Sale Date
Apr 30, 2025

Property Information

Block913
Lot7
QualifierB01
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
DescriptionBILLBOARD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.82

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$32,500
100%
Total Assessment$32,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,090+0.2%
2024$1,088-0.4%
2023$1,093+1.8%
2022$1,073+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$36,900

To:

DeedBook 15804, Page 37055

Property Sale

Sale
$275,000

To:

DeedBook 14450, Page 34201