Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Jones AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234
Last Sale Date
Jun 18, 2001
Property Information
Block9305
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page34A
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.82
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$28,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$28,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2005 | $243 | +10.0% |
| 2004 | $221 | +10.5% |
| 2003 | $200 | +2.7% |
| 2002 | $194 | +0.2% |
Property History
No events match the selected filters.