Skip to content

303 Longport Blvd.Cg38bSomers Point, NJ 08244

Commercial

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Oct 17, 2022

Property Information

Block9501
Lot1
QualifierC038G
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page31A

Building Details

Building Class10
Description35'DOCK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,200
56%
Improvement Value:$17,800
45%
Total Assessment$40,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,342+0.2%
2024$1,339-0.4%
2023$1,345+1.8%
2022$1,320+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$60,000

To:

DeedBook 15349, Page 63028

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 15349, Page 63028Recorded11/23/2022

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 5151, Page 291