Skip to content

384 North StHammonton, NJ 08037

Built 1900

Last Sale Date
Jun 13, 2057

Property Information

Block2201
Lot69
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityHammonton Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,908
Acreage1.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,700
32%
Improvement Value:$128,900
68%
Total Assessment$189,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,218+0.2%
2024$5,208+0.5%
2023$5,182+0.5%
2022$5,155+0.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$299,000

To:

DeedBook 15206, Page 17109

Property Built

Built

Year Built: 1900