Skip to content

368 North StHammonton, NJ 08037

Built 1976

Last Sale Date
Aug 27, 1976

Property Information

Block2201
Lot73
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityHammonton Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF2AG - 1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,868
Acreage1.77

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,900
17%
Improvement Value:$316,600
83%
Total Assessment$380,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,221+0.2%
2024$10,202+0.5%
2023$10,149+0.5%
2022$10,096+0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976