Skip to content

689 Fairview AveHammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 2011

Property Information

Block2301
Lot12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityHammonton Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$73,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,012+0.2%
2024$2,008+0.5%
2023$1,998+0.5%
2022$1,988+0.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$50,000
DeedBook 7110, Page 48848