Skip to content

244 N White Horse PkHammonton, NJ 08037

Built 1957

Last Sale Date
Apr 13, 2056

Property Information

Block2301
Lot27
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityHammonton Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,264
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,300
37%
Improvement Value:$89,000
63%
Total Assessment$141,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,889+0.2%
2024$3,882+0.5%
2023$3,862+0.5%
2022$3,842+0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957