Skip to content

108 Grape StHammonton, NJ 08037

Built 1950

Last Sale Date
Aug 14, 2064

Property Information

Block2903
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityHammonton Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,620
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,000
26%
Improvement Value:$122,500
74%
Total Assessment$165,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,555+0.2%
2024$4,546+0.5%
2023$4,523+0.5%
2022$4,500+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$164,000

To:

Sq Ft1,620DeedBook 7795, Page 75261

Property Built

Built

Year Built: 1950