Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
3020 Moss Mill RoadHammonton, NJ 08037
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 19, 1991
Property Information
Block2702
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityMullica Twp
Tax Map Page27
Building Details
Building Class---
DescriptionC1S
Dwellings1
ZoningFAR
Sq Footage---
Acreage27.35
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$93,400
26%
Improvement Value:$271,300
74%
Total Assessment$364,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $13,122 | +1.3% |
| 2024 | $12,958 | +8.5% |
| 2023 | $11,948 | +2.7% |
| 2022 | $11,638 | +2.0% |
Property History
No events match the selected filters.