Skip to content

3750 White Horse PikeHammonton, NJ 08037

Built 1902
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 2, 2021

Property Information

Block2915
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityMullica Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class---
Description2SF
Dwellings1
ZoningFAR
Sq Footage---
Acreage2.62

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,600
14%
Improvement Value:$193,100
86%
Total Assessment$225,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,121+1.3%
2024$8,019+8.5%
2023$7,394+2.7%
2022$7,202+2.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$350,000

To:

DeedBook 12083, Page 75624

Property Sale

Sale
$120,000

To:

DeedBook 7198, Page 38022

Property Sale

Sale
$54,115

To:

DeedBook 6660, Page 240

Property Sale

Sale
$84,000

To:

DeedBook 4308, Page 45

Property Built

Built

Year Built: 1902