Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Portland Avenue(Block 127 Lot 5.02)Bergenfield, NJ 07621
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 5, 1994
Property Information
Block127
Lot5.02
Sq Footage---
Acreage0.99
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$268,000
96%
Improvement Value:$10,700
4%
Total Assessment$278,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,830 | +3.4% |
| 2024 | $9,504 | +2.6% |
| 2023 | $9,258 | +0.7% |
| 2022 | $9,197 | +1.2% |
Property History
No events match the selected filters.