Skip to content

New Bridge Road(Block 228 Lot 5.01)Bergenfield, NJ 07621

Industrial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1,050,000
Last Sale Date
Apr 19, 2021

Property Information

Block228
Lot5.01

Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$71,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,529+3.4%
2024$2,445+2.6%
2023$2,382+0.7%
2022$2,366+1.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$1,050,000
DeedBook 4280, Page 675Recorded7/20/2021

Also conveyed in this deed

1 parcel