Skip to content

94 Westside AvenueBergenfield, NJ 07621

Built 2018

Last Sale Price
$316,460
Last Sale Date
Apr 2, 2023

Property Information

Block231
Lot13.02

Dwellings---
ZoningR5
Sq Footage2,577
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$158,800
31%
Improvement Value:$346,300
69%
Total Assessment$505,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,815+3.4%
2024$17,224+2.6%
2023$16,779+0.7%
2022$16,668+1.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$316,460
Sq Ft2,577DeedBook 4997, Page 856Recorded5/19/2023

Property Built

Built

Year Built: 2018