Skip to content

S Washington Avenue(Block 257 Lot 2.01)Bergenfield, NJ 07621

Last Sale Date
Jul 7, 2010

Property Information

Block257
Lot2.01

Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$205,900
95%
Improvement Value:$10,800
5%
Total Assessment$216,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,643+3.4%
2024$7,389+2.6%
2023$7,199+0.7%
2022$7,151+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 474, Page 1543