Skip to content

26 Lee PlaceBergenfield, NJ 07621

Built 1947

Last Sale Date
Dec 10, 2015

Property Information

Block338
Lot4
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityBergenfield Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF1G2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,714
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$183,500
51%
Improvement Value:$179,600
49%
Total Assessment$363,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,807+3.4%
2024$12,382+2.6%
2023$12,062+0.7%
2022$11,982+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1947