Skip to content

10 Foster StBergenfield, NJ 07621

Last Sale Date
Mar 17, 2009

Property Information

Block343
Lot4.01
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityBergenfield Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SBCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$479,600
53%
Improvement Value:$424,600
47%
Total Assessment$904,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2010$23,576
Property History

Property Sale

Sale
$0