Skip to content

2 Sieber CourtBergenfield, NJ 07621

Built 1967

Last Sale Price
$252,000
Last Sale Date
Feb 2, 2001

Property Information

Block3
Lot165
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityBergenfield Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF2G2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,158
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,300
45%
Improvement Value:$189,400
55%
Total Assessment$344,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,158+3.4%
2024$11,754+2.6%
2023$11,451+0.7%
2022$11,375+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$252,000
DeedBook 8348, Page 218

Property Built

Built

Year Built: 1967